Nowe prognozy o tym jaka przyszłość czeka Złoto i dlaczego mimo, że inflacja jest wysoka jego cena nie rośnie

Po danych z rynku pracy rynek spodziewał się wrześniowej podwyżki o 75 pb., jednak środowy odczyt inflacji CPI w USA ponownie wprowadził zamieszanie. Inflacja w Stanach wyniosła 8,5% , wobec prognozowanych 8,7% i wobec czerwcowego odczytu na poziomie 9,1%. Tymczasem prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała Bloombergowi, że jest otwarta na podwyżkę stóp procentowych o 75 pb. Obecnie narzędzie FedWatch z grupy CME pokazało, że rynki wyceniają z 60% prawdopodobieństwem podwyżki stóp o 50 pb. Dane o inflacji w USA były momentem przynajmniej chwilowego zwrotu sentymentu na rynkach. Rynki spodziewają się teraz podwyżki stóp procentowych o 50 pb.

cena zlota prognoza

Jednakże, wedle nich, nadchodzi Wielkie Rozczarowanie. Niewielu skorzystało na utworzeniu się w ostatnich latach bańki spekulacyjnej na ryzykownych aktywach. Tymczasem nadchodzi recesja, która wywoła Wielki Krach. Zdaniem analityków Incrementum, bardzo mocno potanieją wszystkie aktywa, szczególnie te ryzykowne.

Pesymistyczne prognozy

Goldman Sachs to amerykański bank inwestycyjny i zarazem jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Premier Włoch i były szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, a także wielu innych ekonomistów i polityków, którzy pełnili bądź pełnią najważniejsze funkcje w światowej gospodarce. Zalety zakupu złota fizycznego są oczywiste – to pewna inwestycja, która sprawdza się zarówno w spokojnych, jak i niespokojnych czasach.

cena zlota prognoza

Dużo dalej idzie Goldman Sachs, który – w razie wystąpienia recesji… Nowe inicjatywy światowych banków centralnych oraz rządów dotyczące wsparcia rynku oraz gospodarek zostały pomyślnie tradeallcrypto zrealizowane w 2021 roku, w efekcie czego cena złota spadała. Rozprzestrzenianie się koronawirusa, burzliwy wzrost inflacji, napięcie polityczne oraz konflikty destabilizują sytuację.

Złoto boryka się z poziomem 1800 USD. Za wcześnie na wzrost XAU/USD

Kruszec ten jest drugim, po surowcach energetycznych, najcenniejszym towarem eksportowym Rosji. I zapewne pozwala temu krajowi wciąż zarabiać pieniądze. W okresach hossy jest to 5 % wartości portfela, natomiast w okresach bessy zwiększam udział złota traderprof opinie do 10 % wartości portfela. Jednocześnie złoto staram się kupować z pewnym wyprzedzeniem cyklu koniunkturalnego. Czy zarabiam na tym, – raczej nie, ale jednocześnie nie tracę. Credit Agricole obniżył prognozę dynamiki PKB Polski w ’22 o 0,8 pkt.

Czy złoto jeszcze podrożeje?

Większość analityków spodziewa się stopniowego spadku wartości złota w ciągu najbliższych kilku lat. Zdaniem strategów UBS ożywienie po pandemii, zmniejszanie wsparcia przez Fed i silniejszy dolar zepchną do końca roku notowania złota do 1700 dol. za uncję.

Z drugiej strony zmienne i ryzykowne aktywa mogą negatywnie wpłynąć na wartość złota. Przy takim scenariuszu kurs XAU osiągnie minimum z września 2021 r. W tym samym czasie alternatywna wartość posiadania złota spada.

Prognozy Cen Złota | Jak Zmienią Się Notowania Kruszca?

Notowania kontraktów terminowych na złoto zaczynały rok 2021 na poziomie niespełna 1900 dolarów za uncję. I jak się później okazało, było to tegoroczne maksimum. Rozpoczęta jeszcze w sierpniu 2020 spadkowa korekta trwała do końca marca i zakończyła się eleganckim podwójnym dnem na poziomie ok. 1675 USD/oz. Jednakże do końca roku rynkowi złota nie udało się powrócić do trendu wzrostowego.

Jednocześnie podwyższona inflacja oznacza utratę wartości przez pieniądz, co często jest argumentem za inwestowaniem w kruszec. Według eksperta od metali szlachetnych, Everetta Millmana, wysoka inflacja będzie wspierać ceny złota tego lata, ponieważ inwestorzy postanowią pozbyć się „złych pieniędzy” i kupić „dobre pieniądze”. Rynek złota osiągnął w piątek nowe minima na poziomie 1860 USD za uncję dzięki oczekiwaniom rynków dotyczących zwiększenia google cloud eos łączą siły stóp procentowych przez FED. Jeżeli chodzi o 2021 rok, wedle prognostyków cena złota będzie utrzymywała się na stosunkowo równym poziomie, z możliwą zwyżką w ostatnich miesiącach. Złoto miało udany rok 2020, zyskując na wartości 24,6 proc. Cena kruszcu osiągnęła rekordowy poziom w wielu walutach, ponieważ inwestorzy zaczęli przewidywać rosnącą inflację w wyniku walki z globalną pandemią oraz ponownego otwarcia gospodarek na całym świecie.

Ile złota można przywieźć do Polski?

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1672 osoba przewożąca środki pieniężne w wysokości co najmniej 10.000 euro musi złożyć deklarację tych środków właściwym organom państwa członkowskiego, przez które wjeżdża do Unii lub wyjeżdża z Unii oraz udostępnić je tym organom do kontroli (w …

21 lipca GUS opublikował dane o sprzedaży detalicznej i produkcji budowlanej w Polsce w czerwcu. Zdaniem analityków Banku Millennium, świadczą one o tym, że w naszym kraju trwa już recesja techniczna. W tej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała z większą ostrożnością podchodzić do kolejnych podwyżek stóp procentowych, co jednocześnie oznacza ryzyko przedłużenia czasu… Gdy Fed powie „pauza”, wahadło odchyli się w drugą stronę, spychając skorygowany o inflację indeks dolara dalej w przepaść, ale i ciągnąc jednocześnie ujemnie skorelowaną z nim dolarową cenę złota. W 2021 r., z różnych powodów, miało miejsce kilka wzlotów i spadków cen złota.

Bill Gates oddał w tym tygodniu 6 mld dol. Wciąż jest w piątce najbogatszych ludzi na świecie

Rok rozpoczęty przynosi nowe szanse dla odstawionego na bok sektora metali szlachetnych, ale wielkich „fajerwerków” raczej nie należy się spodziewać. Damian DDD jak dla mnie to na razie euforia ze fed podniesie o 50 zamiast o 75 stopy. Ciekawe kiedy inwestorzy zdadza sobie sprawe ze to nie koniec.

Jakie sztabki złota najlepiej kupić?

Przy większych inwestycjach ekonomiczniej wychodzą złote sztabki lokacyjne. Najmniejsze ważą zaledwie 1 gram, ale ze względu na wysokie marże raczej odradzałbym zakupy sztabek mniejszych niż jednouncjowe. Przy dużych zakupach operujemy sztabkami o masie 100 g, 250 g, 500 g i 1000 g.

Złoto w rejonach wsparcia Dzisiaj przyjrzymy się bardziej technicznej kwestii złota i srebra, a dokładniej bilansowi lipca, który pozostawia po sobie bardzo interesujące elementy na wykresach. Na początek wykres złota w interwale miesięcznym, na którym przetestowane zostało dolne ograniczenie ruchu bocznego, w którym kurs porusza się od dwóch lat. Zdaniem ekspertów Bank of America rosnąca inflacja, wciąż obecne ryzyko pandemii i konflikty geopolityczne sprzyjają inwestycjom w złoto. Oczekuje się, że średnia cena metalu szlachetnego w ciągu roku wyniesie $1925 za uncję. Duzi inwestorzy kupowali złoto w celu ochrony przed możliwą deflacją w niektórych krajach, która może być rezultatem spowolnienia wzrostu gospodarczego oraz inflacji w innych krajach – rządy wciąż mają wpływ na płynność w gospodarce.

Skąd wzięła się tak wysoka inflacja w Polsce i jak sobie z nią radzić w czasach kryzysów

Przedstawiciele Rezerwy Federalnej odrzucają tezę o końcu cyklu zacieśniania polityki na 2023 rok, ale bank centralny podniósł już stopy o ponad 200 pb,… Inflacja na świecie w wielu miejscach osiąga rekordowe poziomy, jednak notowania złota od roku trwają w konsolidacji, choć wydawać by się mogło, że to właśnie teraz powinny one notować największe wzrosty. Jak przekonuje Trader21, obecna sytuacja nie jest czymś nadzwyczajnym, a wzrosty cen złota mogą zacząć się po zakończeniu cyklu podwyżek stóp procentowych. Złoto od roku znajduje się w konsolidacji, pomimo rekordowej inflacji.

Doświadczeni inwestorzy czekają na taką korektę kursów w dół, by kupować licząc na odwrócenie trendu i zysk na wzroście notowań. Oczywiście, takie decyzje każdy podejmuje na własne ryzyko, bo trendy rynkowe zmieniają się często wbrew logice, co oznacza, że cena złota może być w najbliższym czasie jeszcze niższa. Prognozy inflacji na 2022 r, przy słabej postawie naszego banku centralnego, mogą spowodować, że nasza złotówka będzie się nadal osłabiać względem dolara amerykańskiego. Nie chciałbym być czarnowidzącym prorokiem, ale możemy wkrótce zobaczyć notowanie 4,5 zł/USD. Dodatkowo FED i mniejszy czy większy impuls zacieśniania polityki pieniężnej oraz przynajmniej zapowiadanego wzrostu stóp procentowych w USA. Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne.

Z drugiej strony starzenie się populacji może doprowadzić do stagnacji na rynkach pracy, co z kolei przełoży się na zarobki. Według szacunków think tanków Brookings w ciągu następnych 17 lat 170 milionów ludzi będzie co roku zasilać klasę średnią na rynkach wschodzących, głównie w Azji, zwłaszcza w Chinach i Indiach. Chcesz zarabiać na złocie wygodnie i nie widzi ci się kupowanie fizycznego kruszcu? W takim razie wybierz dobrego brokera i handluj za jego pośrednictwem przez internet. Kontrakty CFD zaliczają się do grupy instrumentów finansowych wysokiego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *